اجاره دستگاه زردی نوزاد

نویسنده: تیم نویسندگان آرون
انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۹

اجاره دستگاه زردی نوزاد و درمان زردی در منزل در صورتی لازم است که کودک شما مقادیر زیادی ماده ای به نام بیلی روبین در خون خود داشته باشد.

اکثر نوزادان مبتلا به زردی نیازی به درمان ندارند زیرا سطح بیلی روبین در خون آنها پایین است. در این موارد ، معمولاً طی 10 تا 14 روز شرایط بهتر می شود و هیچ آسیبی به کودک شما وارد نمی کند.

 

اجاره دستگاه زردی نوزاد 4 و 6 لامپ

مرکز درمان در منزل آرون با برخورداری از تجهیزات پیشرفته و بروز آماده ارائه خدمات اجاره دستگاه زردی نوزاد و فتوتراپی در منزل با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت است. در صورت نیاز کافی است با شماره 02137873000 تماس بگیرید تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

 

مزایای دستگاه زردی نوزاد در منزل مرکز آرون

  • سبک و قابل حمل
  • قابلیت نمایش طول عمر لامپ
  • قابلیت نمایش مدت زمان نور درمانی
  • مجهز به سنسور دمای پوستی و آلارم حرارتی
  • امکان نمونه گیری خون (میزان بیلی روبین) نوزاد در منزل و ارسال جواب آزمایش

 اجاره دستگاه زردی نوزاد

هزینه اجاره دستگاه زردی نوزاد

دستگاه

دستگاه 4 لامپ

دستگاه 6 لامپ

قیمت

2.000.000 ریال هر شبانه روز

2.000.000 ریال هر شبانه روز

  • هزینه ایاب ذهاب بر عهده مشتری می باشد.

اگر نیازی به اجاره دستگاه زردی نوزاد نباشد ، باید به طور منظم به کودک خود شیر دهید یا از شیر خشک استفاده کنید، در صورت لزوم او را برای شیر خوردن بیدار کنید.

اگر وضعیت کودک شما بدتر شد یا بعد از 2 هفته زردی از بین نرفت، با پزشک عمومی تماس بگیرید.

اگر کودک شما نارس به دنیا آمده باشد یا فقط از شیر مادر تغذیه کند، زردی نوزاد تازه متولد شده می تواند بیش از 2 هفته طول بکشد و معمولاً بدون درمان خاصی بهبود می یابد.

اما اگر این وضعیت به علت بیماری های زمینه ای وجود داشته باشد، ممکن است آزمایش های بیشتری توصیه شود.

اگر زردی کودک با گذشت زمان بهبود نیافت یا آزمایشات نشان داد که میزان بیلی روبین زیادی در خون او وجود دارد، ممکن است نوزاد در بیمارستان بستری شود و تحت درمان با فوتوتراپی یا تعویض خون قرار گیرد.

این روش های درمانی برای کاهش خطر عارضه نادر اما جدی زردی نوزاد به نام کرن‌ایکتروس که می تواند باعث آسیب مغزی شود توصیه می شود.

 

زردی نوزاد چیست؟

زردی نوزاد یک بیماری شایع و موقت است و معمولاً بی ضرر که در نوزادان تازه متولد شده رخ می دهد. این بیماری هم در نوزادان نارس و هم بر نوزادان معمولی تأثیر می گذارد و معمولاً در هفته اول زندگی کودک ظاهر می شود.

زردی زمانی ایجاد می شود که ماده ای که به صورت طبیعی در خون وجود دارد به نام بیلی روبین تجمع یابد. بیلی روبین یک رنگدانه نارنجی در خون است. بیلی روبین با تجزیه طبیعی سلول های قرمز خون تولید می شود. داشتن بیلی روبین در خون در همه طبیعی است. با شروع انباشت بیلی روبین، روی بافت چربی زیر پوست رسوب می کند و باعث می شود پوست کودک و سفیدی چشم های وی زرد شود.

 

اجاره دستگاه زردی نوزاد یا فتوتراپی

اجاره دستگاه زردی نوزاد یا فتوتراپی روش درمانی است که با نوع خاصی از نور (نه نور خورشید) انجام می شود. گاهی اوقات برای کاهش زردی نوزاد و کاهش سطح بیلی روبین در خون کودک شما از طریق فرایندی به نام فوتو اکسیداسیون استفاده می شود. فوتو اکسیداسیون اکسیژن را به بیلی روبین اضافه می کند بنابراین به راحتی در آب حل می شود. این کار باعث می شود کبد کودک بیلی روبین را راحت تر تجزیه کند و از خون خارج کند.

 

2 نوع اصلی دستگاه زردی نوزاد یا فتوتراپی وجود دارد.

فتوتراپی معمولی

در این روش فتوتراپی کودک شما در زیر لامپ هالوژن یا لامپ فلورسنت قرار می گیرد و چشمهایش پوشیده می شود.

فتوتراپی فیبراپتیک

در این روش کودک زیر پتویی قرار می گیرد که کابلهای فیبراپتیک را در خود دارد. نور از طریق کابلهای فیبراپتیک عبور می کند و به کودک می تابد. در هر دو روش فتوتراپی ، هدف این است که پوست کودک تا آنجا که ممکن است در معرض نور قرار گیرد. در بیشتر موارد ، معمولاً ابتدا فتوتراپی معمولی امتحان می شود، اگرچه ممکن است در صورت تولد نوزاد نارس ، فتوتراپی فیبراپتیک استفاده شود. این نوع فتوتراپی معمولاً به مدت 30 دقیقه هر 3 تا 4 ساعت متوقف می شود بنابراین می توانید به کودک خود شیر دهید، پوشک وی را عوض کرده و به او آغوش بکشید. اگر بعد از فوتوتراپی معمولی یا فیبراپتیک زردی کودک بهبود نیافت ، ممکن است چندین فتوتراپی مداوم نیاز باشد که شامل استفاده بیش از یک نور و اغلب یک پتو فیبرواپتیک به طور همزمان است. در طول فتوتراپی، دمای بدن کودک کنترل می شود تا اطمینان حاصل شود که خیلی گرم نشده است و از نظر کمبود آب بدن نیز بررسی می شود.

اگر کودک دچار کم آبی شود و قادر به نوشیدن آب به مقدار کافی نباشد ، ممکن است مایعات داخل وریدی مورد نیاز باشد. سطح بیلی روبین پس از شروع فتوتراپی هر 4 تا 6 ساعت بررسی می شود تا مشخص شود که آیا درمان موثر است. هنگامی که سطح بیلی روبین کودک تثبیت شد یا شروع به کاهش کرد ، هر 6 تا 12 ساعت بررسی می شود. وقتی سطح بیلی روبین به حد مطمئنی که معمولاً یک یا دو روز طول می کشد رسید، فتوتراپی متوقف می شود. فتوتراپی به طور کلی برای زردی نوزاد بسیار موثر است و عوارض جانبی کمی دارد ، اگرچه ممکن است کودک دچار بثورات پوستی موقت و اسهال شود.

اجاره دستگاه زردی 

تعویض خون

اگر کودک شما در خون بیلی روبین بسیار بالایی دارد یا فتوتراپی موثر نبوده است ، ممکن است نیاز به تعویض خون کامل داشته باشد. در طی تعویض خون ، خون کودک از طریق یک لوله پلاستیکی نازک که در رگ های خونی بند ناف ، بازوها یا پاها قرار دارد برداشته می شود. خون از یک اهدا کننده منطبق مناسب (شخصی با گروه خون مشابه) تعویض می شود. از آنجا که خون جدید حاوی بیلی روبین نخواهد بود ، سطح کلی بیلی روبین در خون کودک به سرعت پایین می آید.

کودک در تمام مراحل تعویض خون که ممکن است چندین ساعت طول بکشد ، تحت نظارت کامل قرار می گیرد. هر مشکلی که ممکن است بوجود آید مانند خونریزی کنترل می شود. خون کودک طی 2 ساعت پس از درمان آزمایش می شود تا بررسی شود که آیا تعویض خون موفقیت آمیز بوده است. اگر سطح بیلی روبین در خون کودک بالا بماند ، ممکن است لازم باشد این روش تکرار شود.

 

سایر روش های درمان زردی نوزاد

اگر زردی ناشی از یک مشکل اساسی مانند عفونت باشد، معمولاً نیاز به درمان دارد. اگر زردی ناشی از بیماری آر اچ باشد (هنگامی که مادر آر اچ خون منفی دارد و کودک دارای آر اچ خون مثبت است) ، ممکن است از ایمونوگلوبولین داخل وریدی (IVIG) استفاده شود. IVIG معمولاً فقط در صورتي استفاده مي شود كه فتوتراپي به تنهايي موثر نبوده و سطح بيلي روبين در خون همچنان در حال افزايش باشد.

 برای مشاهده روش های طبیعی درمان در منزل در خانه کلیک کنید.

اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل

چنانچه به اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل نیاز داشته باشید کافی است با شماره 02137873000 تماس حاصل نمایید تا همکاران ما در اسراع وقت پاسخگوی نیازهای شما باشند.

 

منبع 1

منبع 2


برچسب ها:
اشتراک

مطالب مشابه

همه چیز در مورد زردی نوزاد

همه چیز در مورد زردی نوزاد

زردی نوزاد به معنی زرد شدن پوست و چشمان نوزاد است. زردی نوزاد بسیار شایع است و ممکن است زمانی رخ دهد که کودکان سطح بالایی از بیلی روبین دارند. بیلی روبین رنگدانه ای زرد است که هنگام تجزیه طبیعی سلول های قرمز خون ایجاد می شود.

درمان زردی نوزاد

درمان زردی نوزاد

درمان زردی نوزاد معمولاً فقط در صورتی لازم است که کودک شما مقادیر زیادی ماده به نام بیلی روبین در خون داشته باشد، بنابراین برای بررسی این مسئله باید آزمایشاتی انجام شود.

نحوه مراقبت از کودک در حین فتوتراپی

نحوه مراقبت از کودک در حین فتوتراپی

فتوتراپی بسیار ایمن و راحت است، به کودک آسیب نمی رساند و بدون درد است. بیشتر نوزادان پس از نصب دستگاه به سرعت با آن وفق پیدا می کنند. مدت زمانی که کودک شما به درمان احتیاج دارد در هر نوزاد متفاوت است. کودکان معمولاً به مدت دو تا سه روز نیاز به درمان دارند ، اما گاهی اوقات به مدت طولانی تری نیاز دارند.

درمان زردی نوزاد در خانه

درمان زردی نوزاد در خانه

در این مطلب روش های طبیعی برای درمان زردی نوزاد در خانه قبل از انجام سایر اقدامات پزشکی ذکر شده است. زردی نوزاد زمانی اتفاق می افتد که بیلی روبین اضافی- ماده زرد رنگ سلول های قرمز خون - در خون کودک وجود داشته باشد.

اجاره دستگاه زردی نوزاد

اجاره دستگاه زردی نوزاد

اجاره دستگاه زردی نوزاد و درمان زردی در منزل در صورتی لازم است که کودک شما مقادیر زیادی ماده ای به نام بیلی روبین در خون خود داشته باشد.

بیلی روبین بالا

بیلی روبین بالا

به داشتن سطح بیلی روبین بالا ، هیپربیلی روبینمی گفته می شود. این مشکل معمولاً نشانه یک بیماری زمینه ای است ، بنابراین اگر نتایج آزمایشات نشان داد که بیلی روبین بالا دارید ، مراجعه به پزشک ضروری است.

برای زردی نوزاد چی خوبه؟

برای زردی نوزاد چی خوبه؟

برای زردی نوزاد چی خوبه؟ زردی نوزاد زمانی رخ می دهد که سطح بیلی روبین در خون افزایش یابد. این مشکل منجر به زرد شدن چشم و پوست می شود. زردی به خودی خود یک بیماری نیست بلکه بر اثر یک بیماری زمینه ای ایجاد می شود.

درمان سرماخوردگی کودکان

درمان سرماخوردگی کودکان

درمان سرماخوردگی کودکان چگونه است؟ سرماخوردگی و آنفولانزا از عفونت های ویروسی هستند، بنابراین برای درمان آنها عفونت آنتی بیوتیک ها کمکی نخواهند کرد. با این حال، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای کمک سیستم ایمنی در مقابله با ویروس به منظور درمان سرماخوردگی کودکان انجام دهید.

تست شنوایی سنجی نوزاد چیست و چگونه انجام می شود؟

تست شنوایی سنجی نوزاد چیست و چگونه انجام می شود؟

تست شنوایی سنجی نوزاد به نوزادانی که دچار کم شنوایی هستند این امکان را می دهد که در چند هفته اول پس از تولد، معاینه شوند.

آزمایش بیلی روبین خون چیست؟

آزمایش بیلی روبین خون چیست؟

آزمایش بیلی روبین خون چیست؟ آزمایش بیلی روبین سطح بیلی روبین را در خون اندازه گیری می کند. بیلی روبین یک رنگدانه زرد رنگ است که در طی تجزیه طبیعی گلبول های قرمز خون ساخته می شود. بیلی روبین از کبد عبور می کند و در نهایت از بدن دفع می شود.

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

بهترین مقالات

همه مقالات
مرکز درمان در منزل آرون
تماس بگیرید
شروع مکالمه
یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید