کرونا انگلیسی چه علائمی دارد

نویسنده: تیم نویسندگان آرون
انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۹

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد؟ سرفه، خستگی، درد عضلانی شایع تر هستند، اما از دست دادن توانایی چشایی یا بویایی در کرونا انگلیسی کمتر گزارش شده است.

تحقیقات جدید نشان می دهد، قربانیان نوع جدید ویروس کرونا که برای اولین بار در انگلستان شناسایی شده است، علائم بیشتری را نسبت به افراد آلوده به نوع اصلی ویروس در سراسر جهان گزارش می کنند.

نظرسنجی انجام شده توسط اداره آمار ملی انگلیس نشان داده است که کسانی که به کرونا انگلیسی مبتلا می شوند، در مقایسه با افرادی که دچار کرونا اصلی می شوند، سرفه، خستگی، درد عضلانی، گلو درد و تب بیشتری را گزارش می کنند.

جالب تر این است که افراد مبتلا به کرونا انگلیسی از دست دادن حس چشایی یا بویایی که از جمله علائم غیر معمول ویروس کرونا است را به میزان قابل توجهی کمتر گزارش کرده اند. تعجب آور نیست که یک نوع جدید علائم تا حدودی متفاوت ایجاد کند.

انواع جدید کرونا تغییراتی در کد ژنتیکی خود دارند که منجر به ساخت پروتئین به شکلی متفاوت خواهد شد که می توانند نحوه تعامل ویروس با بدن را تغییر دهند.

تفاوتهای موجود در علائم کرونا انگلیسی بسیار ظریف است، هیچ علائم جدیدی توسط بیماران گزارش نشده است. اگر ناگهان علامت جدیدی ظاهر شود یا علائم پیشین از بین برود، شاید نگران كننده باشد.

 

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد

نوع انگلیسی، معروف به B.1.1.7، اولین بار در ماه سپتامبر شناسایی شد و از آن زمان به سرعت در سراسر جهان گسترش یافته است. این نوع حداقل در 28 ایالت ایالات متحده گزارش شده است.

مطالعات نشان می دهد که 40 تا 70 درصد بیشتر از کرونا ویروس اصلی سرایت پذیری دارد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) گفت، این بیماری ممکن است تا ماه مارس به نوع غالب در ایالات متحده تبدیل شود.

مطالعات مقدماتی نشان می دهد واکسن های کووید 19 فعلی در برابر گونه B.1.1.7 موثر خواهند بود.

مشخص نیست که آیا B.1.1.7 باعث بیماری شدیدتری می شود یا خیر. یک گزارش انگلیس که در 21 ژانویه منتشر شد، بیان می کند که احتمال وجود دارد که با میزان مرگ و میر بالاتر در بیماران آلوده همراه باشد، اگرچه اطلاعات بیشتری برای اطمینان این مورد لازم است.

بر اساس یک تحقیق که افرادی را بین 15 نوامبر و 16 ژانویه آزمایش مثبت کووید 19 داشته اند مورد بررسی قرار داده است و در آن کسانی که مبتلا به کرونا انگلیسی بوده اند و افرادی که به نوع اصلی دچار بوده اند، به سوالات مربوط به علائمی که در هفت روز قبل از آزمایش تجربه کرده اند پاسخ دادند.

سرفه شایعترین علامت در افراد آلوده به کرونا انگلیسی بوده است که 35 درصد گزارش شده است. علائم شایع دیگر عبارت بودند از: خستگی و ضعف (32 درصد)، سردرد (32 درصد)، درد عضلانی (25 درصد)، گلو درد (22 درصد) و تب (22 درصد).

تنها در حدود 15 درصد افراد مبتلا به کرونا انگلیسی از دست دادن بویایی و چشایی در مقایسه با 19 درصد کرونا ویروس اصلی گزارش داده اند.

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد

علائم کرونا انگلیسی و نوع اصلی

علامت

کرونا انگلیسی

کرونا اصلی

سرفه

35%

28%

خستگی، ضعف

32%

29%

سر درد

32%

30%

درد عضلانی

25%

21%

گلو درد

22%

19%

تب

22%

20%

از دست دادن چشایی

16%

19%

از دست دادن بویایی

15%

19%

 

 

انواع دیگر کرونا ویروس

ویروس ها جهش می یابند، بنابراین تعجب آور نیست که ویروس کرونا تغییر کند. چند نوع خاص مورد توجه دانشمندان قرار گرفته است زیرا با سرعت بیشتری گسترش یافته اند و بنابراین امکان سلطه پیدا می کنند.

 

براساس اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، علاوه بر کرونا انگلیسی، دانشمندان در حال ردیابی سویه های کشف شده در آفریقای جنوبی و برزیل نیز هستند.

 

یکی از موارد شناسایی شده در آفریقای جنوبی، معروف به B.1.351، برای اولین بار در ایالات متحده در تاریخ 28 ژانویه پیدا شده است، زمانی که مقامات بهداشتی دو مورد را در کارولینای جنوبی اعلام کردند. بیماران سابقه مسافرت یا ارتباط با یکدیگر نداشتند که نشان می دهد این بیماری در حال گسترش در جامعه است.

نوع آفریقای جنوبی شامل جهشی است که می تواند به ویروس اجازه دهد برخی از آنتی بادی های تولید شده از طریق واکسن ها را از بین ببرد. مطالعات اولیه نشان می دهد که واکسن های COVID-19 فعلی ممکن است در برابر آن سویه اثر کمتری داشته باشند، اگرچه هنوز هم در برابر بیماری محافظت می کنند.

شرکت های تولید کننده واکسن Moderna و Pfizer-BioNTech قبلاً اعلام کرده اند که آنها در حال تلاش برای اصلاح واکسن های خود هستند تا محافظت بهتری در برابر نوع آفریقای جنوبی ویروس داشته باشند.

مقامات بهداشتی گفته اند که سویه ای که برای اولین بار در برزیل شناسایی شده است تنها یک مورد در ایالات متحده یافت شده است - در مینه سوتا - و این شخص اخیراً به برزیل سفر کرده بود. برخی شواهد نشان می دهد که این نوع نیز ممکن است بتواند از آنتی بادی ها اجتناب کند.

 علائم کرونا انگلیسی

واکسن کلید اصلی توقف جهش ها است

واکسیناسیون سریع کووید 19 برای کاهش شیوع انواع جدید کرونا مهم است، آن هم در شرایطی که هنوز تا حدودی نادر هستند.

هرچه مدت زمان انتشار ویروس بیشتر باشد، جهش های بیشتری ایجاد می شود.

واکسن زدن افراد هر چه سریعتر و در کارآمدترین زمان ممکن، بهترین راه برای جلوگیری از تکامل بیشتر ویروس خواهد بود. با واکسن می توان از تکثیر جلوگیری کرد و تکثیر برای کاهش جهش ضروری است.

 

علاوه بر واکسن، بهترین راه برای محافظت از خود در برابر انواع جدید، ادامه دادن همان اقدامات احتیاطی پیشین است که در برابر ویروس اصلی موثر بودند: ماسک بزنید، دستان خود را بشویید، فاصله اجتماعی را انجام دهید، از ازدحام جمعیت پرهیز کنید و اگر می توانید در خانه بمانید.

 

منبع


برچسب ها:
اشتراک

مطالب مشابه

درمان کرونا در منزل

درمان کرونا در منزل

اکثر افرادی که به کرونا ویروس آلوده می شوند، یک بیماری خفیف یا بدون علامت را تجربه می کنند که در منزل قابل درمان است؛ بنابراین اگر علائم کرونا ویروس را تجربه کردید، برای درمان در منزل چه کارهایی می توان انجام داد؟

تست کرونا در منزل تهران

تست کرونا در منزل تهران

تست کرونا در منزل تهران برای فهمیدن اینکه آیا فرد در حال حاضر به کرونا ویروس آلوده است یا خیر، ویروسی که باعث بیماری کووید 19 می شود (COVID-19) انجام می پذیرد.

همه چیز در مورد ویروس جهش یافته کرونا

همه چیز در مورد ویروس جهش یافته کرونا

ویروس جهش یافته کرونا که B.1.1.7 نامیده می شود، اخیراً در جنوب شرقی انگلیس شیوع پیدا کرده است و دولت ها را وادار به وضع قوانین و محدودیت های سختگیرانه تر کرده است. اگرچه هنوز از تمام جزئیات اطلاع نداریم، اما کارشناسان به طور فزاینده ای اطمینان دارند که این کرونا جهش یافته راحت تر از گونه های دیگر منتقل می شود. در ادامه به همه چیزهایی که ما تاکنون در مورد کرونا جهش یافته می دانیم اشاره شده است.

آزمایش خون کرونا، تست آنتی بادی چیست؟

آزمایش خون کرونا، تست آنتی بادی چیست؟

حداقل دو نوع تست و آزمایش برای کرونا ویروس وجود دارد، یک آزمایش ویروسی و یک آزمایش آنتی بادی یا آزمایش خون کرونا. آزمایش ویروسی به دنبال شواهدی از ویروس کرونا در سیستم تنفسی شما است. آزمایش ویروسی مثبت به این معنی است که شما به کووید 19 مبتلا هستید. در این صورت ممکن است علائم عفونت را داشته باشید یا خیر.

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد ؟ سرفه، خستگی، درد عضلانی شایع تر هستند، اما از دست دادن توانایی چشایی یا بویایی در کرونا انگلیسی کمتر گزارش شده است.

عوارض جانبی واکسن کرونا

عوارض جانبی واکسن کرونا

شایعترین عوارض جانبی واکسن کرونا گزارش شده در پی واکسیناسیون کووید 19، درد در محل تزریق است. داده های آزمایشی نشان داده است که واکسن های فایزر و مدرنا ایمن بوده و به طور کلی به خوبی با بدن سازگار می شوند.

علائم کووید 19 خفیف و متوسط

علائم کووید 19 خفیف و متوسط

برخی از افراد مبتلا به کووید 19 بیماری خفیفی را با علائم اندک تجربه می کنند در حالی که برخی دیگر به شدت بیمار می شوند. اگرچه احتمالاً تا کنون در مورد علائم شدید بیماری چیزهای زیادی شنیده اید اما ممکن است از خود بپرسید که کووید 19 خفیف یا متوسط چگونه است.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک

ماسک نقش مهمی در محافظت از ما در برابر کرونا ویروس دارد و همه باید در مکان های عمومی از ماسک استفاده کنیم، بنابراین فرایگری نکاتی در مورد نحوه صحیح استفاده از ماسک از اهمیت زیادی برخوردار است.

واکسن روسی کرونا

واکسن روسی کرونا

واکسن روسی کرونا، اسپوتنیک وی (Sputnik V) اولین واکسن کرونا ویروس ثبت شده جهان است که بر پایه Vector آدنو ویروس انسانی است. واکسن روسی کرونا در حال حاضر در بیش از 30 کشور جهان تایید شده است.

حدود یک سوم افراد علائم کرونای طولانی دارند

حدود یک سوم افراد علائم کرونای طولانی دارند

تحقیقات جدید نشان می دهد، بسیاری از بیماران مبتلا به کووید 19 خفیف و متوسط ممکن است دچار علائم کرونای طولانی شوند و ماهها پس از از بین رفتن بیماری همچنان دچار علائم باشند.

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

بهترین مقالات

همه مقالات
مرکز درمان در منزل آرون
تماس بگیرید
شروع مکالمه
یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید