آزمایش خون کرونا، تست آنتی بادی چیست؟

نویسنده: تیم نویسندگان آرون
انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۹

حداقل دو نوع تست و آزمایش برای کرونا ویروس وجود دارد، یک آزمایش ویروسی و یک آزمایش آنتی بادی یا آزمایش خون کرونا. آزمایش ویروسی به دنبال شواهدی از ویروس کرونا در سیستم تنفسی شما است. آزمایش ویروسی مثبت به این معنی است که شما به کووید 19 مبتلا هستید. در این صورت ممکن است علائم عفونت را داشته باشید یا خیر. نوع دیگری از آزمایش، آنتی بادی های موجود در بدن را نشان می دهد و مشخص می کند که آیا در معرض ویروس کرونا قرار گرفته اید و سیستم ایمنی بدن شما به آن واکنش نشان داده است یا خیر.

آنتی بادی یا آزمیاش خون کرونا چیست؟

آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سیستم ایمنی بدن برای مقابله با یک ویروس خاص مانند SARS-CoV-2 ایجاد می شوند. آنتی بادی ها برای هدف مورد نظر خود بسیار خاص هستند؛ بنابراین آنتی بادی هایی که به سمت یک ویروس هدایت می شوند، بدن را از ویروس دیگر محافظت نمی کنند؛ به عبارت دیگر، اگر به سرخک مبتلا شده باشید، بدن شما دارای آنتی بادی برای ویروس سرخک است، اما آنتی بادی های سرخک شما را از ابتلا به ویروس کرونا محافظت نمی کند.

آزمایش آنتی بادی چیست؟

از آنجا که آنتی بادی در جریان خون به وفور یافت می شود، آزمایش آنتی بادی به طور معمول یک آزمایش خون است که به آن آزمایش خون کرونا نیز گفته می شود. آنتی بادی در بزاق نیز وجود دارد و بسیاری از آزمایش های آنتی بادی بزاقی هم اکنون در دسترس است. با این حال، این آزمایش ممکن است مانند آزمایش خون کارساز نباشد. یک متخصص آزمایشگاه نمونه ای از خون شما می گیرد و آن را به آزمایشگاه می فرستد تا به دنبال آنتی بادی های کووید 19 باشند. این آزمایش با آزمایش ویروسی کووید 19 متفاوت است که شامل قرار سواب داخل بینی و انتهای حلق برای جمع آوری بزاق و مایعات تنفسی و جستجوی شواهد از وجود خود ویروس است.

به منظور اجاره دستگاه اکسیژن ساز و پالس اکسیمتر برای درمان کرونا می توانید با شماره 02137873000 تماس بگیرید.

آیا آزمایش آنتی بادی بهتر از آزمایش ویروسی است؟

این دو آزمایش متفاوت هستند و اطلاعات مختلفی را ارائه می دهند، بنابراین بهتر است بر اساس تجویز پزشک سراغ هر کدام از آنها بروید. آزمایش آنتی بادی می تواند برای تشخیص اینکه آیا فردی در گذشته به ویروس کرونا آلوده شده است یا خیر مفید باشد، حتی اگر فرد هیچ علائمی نداشته باشد. انواع خاصی از آزمایش های آنتی بادی ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد خطر ابتلا به عفونت مجدد ارائه دهند. با این حال، این سوال که آیا افرادی که دارای آنتی بادی کووید 19 هستند در برابر عفونت های آینده ویروس محافظت می شوند، هنوز نیاز به تحقیق بیشتری دارد.

آزمایش خون کرونا

آیا من به آزمایش خون کرونا نیاز دارم؟

با پزشک در این مورد صحبت کنید که می تواند در تصمیم گیری در مورد مناسب بودن آزمایش آنتی بادی به شما کمک کند. اگر علائمی مطابق با COVID-19 مشاهده کردید اما نتیجه آزمایش ویروسی تان منفی است یا اگر اوایل سال جاری علائم کووید 19 داشته اید، اما آزمایش انجام نداده اید، پزشکان ممکن است تست آنتی بادی را تجویز. اگر آزمایش آنتی بادی شما مثبت باشد، ممکن است بتوانید در مطالعات تحقیقاتی شرکت کنید تا بتوان اثرات ویروس کرونا را بر سلامت افراد درک کرد. همچنین، اگر آنتی بادی در خون خود دارید، ممکن است بتوانید برای کمک به شخص دیگری که از کووید 19 رنج می برد، پلاسما اهدا کنید.

چگونگی انجام آزمایش آنتی بادی کرونا

با پزشک یا بیمارستان محل خود در این زمینه مشورت کنید، زیرا در دسترس بودن آزمایش آنتی بادی بسته به محل زندگی شما متفاوت است.

تفسیر جواب آزمایش خون کرونا

نتیجه منفی آزمایش آنتی بادی به این معنی است که یا (1) در معرض ویروس کرونا قرار نگرفته اید، یا (2) در معرض ویروس قرار گرفته اید اما زمان آزمایش خیلی زود بوده است و بدن شما نتوانسته آنتی بادی تولید کند یا سطح آنتی بادی های موجود در زمان آزمایش کمتر از حد تشخیص در آزمایش بوده است. تولید آنتی بادی پس از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا، یک تا سه هفته طول می کشد. همچنین ممکن است هفته ها یا ماه ها پس از عفونت، آزمایش آنتی بادی نیز منفی باشد. در برخی از عفونت ها، آنتی بادی به مرور کاهش می یابند اما اگر فرد دوباره در معرض همان ویروس قرار گیرد، بدن مجهز است و به سرعت پادتن مورد نیاز را تولید می کند. هنوز مطمئن نیستیم که آیا آنتی بادی های کووید 19 فرد را در برابر ابتلای مجدد به ویروس در آینده محافظت می کند یا خیر.

نتیجه مثبت آزمایش آنتی بادی به این معنی است که شما احتمالاً در برهه ای از زمان با ویروس کرونا برخورد داشته اید. محافظت از خود با انجام اقدامات احتیاطی مانند فاصله فیزیکی، شستشوی دست و استفاده از ماسک تا زمانی که اطلاعات بیشتری در مورد مصونیت از این ویروس شناخته نشود و همچنین تا چه مدت افراد آلوده به آن ممکن است مسری باشند، هنوز ضروری است.

تفسیر جواب آزمایش خون کرونا

آیا آزمایش مثبت آنتی بادی به معنای مصونیت من نسبت به کووید 19 است؟

این سوالی است که محققان مشتاقانه در جستجوی یافتن پاسخ آن هستند. در برخی بیماری ها، وجود آنتی بادی به معنای ایمنی یا محافظت در برابر عفونت در آینده است. بدن شما یاد گرفته است که ویروس را بشناسد و آنتی بادی هایی برای مبارزه با آن ایجاد کند.
برای برخی ویروس ها، مانند ویروسی که باعث سرخک می شود، ایمنی بدن کم و بیش پایدار است. برای دیگران، ایمنی ممکن است با گذشت زمان از بین برود. محققان امیدوارند که داشتن برخی آنتی بادی ها در برابر ویروس کرونا بتواند شما را از موارد شدیدتر کووید 19 محافظت کند.
تحقیقات بیشتر به شما کمک می کند تا رابطه بین داشتن آنتی بادی و ایمنی یا محافظت در برابر بیماری کووید 19 در آینده کمک کند.

برای دریافت خدمات تست PCR و آنتی بادی کرونا در منزل می توانید با شماره 02137873000 تماس بگیرید.

فرض را بر این بگیرید که ممکن است به ویروس مبتلا و به شیوع آن منجر شوید

از آنجا که یکی از گیج کننده ترین نکات در مورد ویروس کرونا جدید متفاوت بودن تأثیر آن بر افراد است، آزمایش بهترین راه برای تعیین وجود کووید 19 است.
آزمایش آنتی بادی چه مثبت باشد چه منفی، باید به یاد داشته باشید که فارغ از علائم، اگر به ویروس کرونا مبتلا بوده باشید، هنوز هم ممکن است به کووید 19 مبتلا شوید یا بیماری را ناآگاهانه به شخص دیگری انتقال دهید.
به همین دلیل، صرف نظر از وضعیت آنتی بادی، استفاده از ماسک در مکان های عمومی برای جلوگیری از شیوع کووید 19، همراه با فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت. شستشوی دست ضروری است. اگر به تازگی دچار علائم شده اید، انجام آزمایش ویروسی برای تعیین اینکه آیا عفونت جدیدی رخ داده است مهم است.

 

منبع


برچسب ها:
اشتراک

مطالب مشابه

درمان کرونا در منزل

درمان کرونا در منزل

اکثر افرادی که به کرونا ویروس آلوده می شوند، یک بیماری خفیف یا بدون علامت را تجربه می کنند که در منزل قابل درمان است؛ بنابراین اگر علائم کرونا ویروس را تجربه کردید، برای درمان در منزل چه کارهایی می توان انجام داد؟

تست کرونا در منزل تهران

تست کرونا در منزل تهران

تست کرونا در منزل تهران برای فهمیدن اینکه آیا فرد در حال حاضر به کرونا ویروس آلوده است یا خیر، ویروسی که باعث بیماری کووید 19 می شود (COVID-19) انجام می پذیرد.

همه چیز در مورد ویروس جهش یافته کرونا

همه چیز در مورد ویروس جهش یافته کرونا

ویروس جهش یافته کرونا که B.1.1.7 نامیده می شود، اخیراً در جنوب شرقی انگلیس شیوع پیدا کرده است و دولت ها را وادار به وضع قوانین و محدودیت های سختگیرانه تر کرده است. اگرچه هنوز از تمام جزئیات اطلاع نداریم، اما کارشناسان به طور فزاینده ای اطمینان دارند که این کرونا جهش یافته راحت تر از گونه های دیگر منتقل می شود. در ادامه به همه چیزهایی که ما تاکنون در مورد کرونا جهش یافته می دانیم اشاره شده است.

آزمایش خون کرونا، تست آنتی بادی چیست؟

آزمایش خون کرونا، تست آنتی بادی چیست؟

حداقل دو نوع تست و آزمایش برای کرونا ویروس وجود دارد، یک آزمایش ویروسی و یک آزمایش آنتی بادی یا آزمایش خون کرونا. آزمایش ویروسی به دنبال شواهدی از ویروس کرونا در سیستم تنفسی شما است. آزمایش ویروسی مثبت به این معنی است که شما به کووید 19 مبتلا هستید. در این صورت ممکن است علائم عفونت را داشته باشید یا خیر.

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد ؟ سرفه، خستگی، درد عضلانی شایع تر هستند، اما از دست دادن توانایی چشایی یا بویایی در کرونا انگلیسی کمتر گزارش شده است.

عوارض جانبی واکسن کرونا

عوارض جانبی واکسن کرونا

شایعترین عوارض جانبی واکسن کرونا گزارش شده در پی واکسیناسیون کووید 19، درد در محل تزریق است. داده های آزمایشی نشان داده است که واکسن های فایزر و مدرنا ایمن بوده و به طور کلی به خوبی با بدن سازگار می شوند.

علائم کووید 19 خفیف و متوسط

علائم کووید 19 خفیف و متوسط

برخی از افراد مبتلا به کووید 19 بیماری خفیفی را با علائم اندک تجربه می کنند در حالی که برخی دیگر به شدت بیمار می شوند. اگرچه احتمالاً تا کنون در مورد علائم شدید بیماری چیزهای زیادی شنیده اید اما ممکن است از خود بپرسید که کووید 19 خفیف یا متوسط چگونه است.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک

ماسک نقش مهمی در محافظت از ما در برابر کرونا ویروس دارد و همه باید در مکان های عمومی از ماسک استفاده کنیم، بنابراین فرایگری نکاتی در مورد نحوه صحیح استفاده از ماسک از اهمیت زیادی برخوردار است.

واکسن روسی کرونا

واکسن روسی کرونا

واکسن روسی کرونا، اسپوتنیک وی (Sputnik V) اولین واکسن کرونا ویروس ثبت شده جهان است که بر پایه Vector آدنو ویروس انسانی است. واکسن روسی کرونا در حال حاضر در بیش از 30 کشور جهان تایید شده است.

حدود یک سوم افراد علائم کرونای طولانی دارند

حدود یک سوم افراد علائم کرونای طولانی دارند

تحقیقات جدید نشان می دهد، بسیاری از بیماران مبتلا به کووید 19 خفیف و متوسط ممکن است دچار علائم کرونای طولانی شوند و ماهها پس از از بین رفتن بیماری همچنان دچار علائم باشند.

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

بهترین مقالات

همه مقالات
مرکز درمان در منزل آرون
تماس بگیرید
شروع مکالمه
یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید