پایان دادن به انزوای اجتماعی در سالمندان

نویسنده: تیم نویسندگان آرون
انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

چگونه مراقبت از سالمند در منزل به مقابله با انزوای اجتماعی کمک می کند

یک مطالعه در مورد تأثیر تنهایی بر سالمندان نشان داده است که بیش از یک سوم از افراد مورد بررسی که بین 50 تا 80 سال سن داشتند، حداقل در برخی از مواقع احساس عدم همراهی و مصاحبت می کنند. حدود 30٪ از پاسخ دهندگان گزارش دادند كه یک بار در هفته یا كمتر با دوستان، خانواده یا همسایگان ارتباط برقرار می كنند. دانشگاه میشیگان این مطالعه را انجام داده بود.

حتی کسانی که همراه خانواده زندگی می کنند هم ممکن است از احساس تنهایی رنج ببرند. محققان دریافتند که علاوه بر زندگی تنهایی، عواملی مانند بیکاری (در دوران بازنشستگی) نیز می تواند بر اینکه فرد سالخورده احساس تنهایی یا منزوی بودن کند، تأثیر داشته باشد.

مراقبت در منزل می تواند چیزی بیش از رفع نیازهای مربوط به مراقبت از فرد باشد. همراهی و مصاحبت که همراه با مراقبت در منزل ارائه می شود نیز برای سلامت کلی فرد سالمند تاثیر گذار است.

مصاحبت و همراهی به طور خاص، نیازهای عاطفی کسانی را که با چالش های افزایش سن، سلامتی و یا ناتوانی روبرو هستند، برطرف می کند. نیز در حفظ سلامت فرد از اهمیت زیادی برخوردار است.

اما معنای همراهی چیست؟ همراهی در واقع در مورد یافتن راه هایی برای ارتباط با یکدیگر است ... یافتن زمینه مشترک برای ایجاد تفاوت."

مهارت های نرم مراقبین به اندازه دیگر مهارت ها اهمیت دارد. به همین دلیل، ضروری است که مراقبین از سالمندان در زمینه های ارتباطی و اجتماعی نیز دارای مهارت باشند.

 

چگونه فن آوری ارتباطات معنی دار ایجاد می کند

Do Space در اوماها، نبراسکا، یک فضای اجتماعی غیرانتفاعی است که با ایجاد دسترسی مردم به فناوری، به بهبود آنها کمک می کند. برنامه مجازی سالمندان آشنا با شبکه های اجتماعی را جذب می کند تا به سالمندان دیگر در این زمینه کمک کنند.

وستون تامسون، مدیر آموزش اجتماعی در Do Space می گوید: "ما می خواهیم كه مردم از فناوری استفاده كنند و توانمند شوند تا كارهای بیشتری انجام دهند." "هدف ما از این برنامه این است که سالمندان را آموزش دهیم و به آنها نشان دهیم که چگونه تکنولوژی می تواند به بهبود زندگی آنها کمک کند.

 

هنگامی که سالمندان با استفاده از یک فناوری جدید - از جمله رایانه یا تلفن همراه - احساس راحتی کنند، می توانند به ابزارهایی دسترسی پیدا کنند که آنها را به جهان متصل می کند. به عنوان مثال، آنها می توانند با عزیزانی که دور از آنها زندگی می کنند، مکالمه تصویری داشته باشند، از طریق شبکه های اجتماعی با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنند و با افراد همفکر دیدار کنند و از طریق شبکه سازی و جلسات گروهی با افراد همفکر دیدار کنند. وب سایتهای فعالیت محور مانند Meetup.com و شبکه های اجتماعی محله مانند Nextdoor از نرم افزارهایی هستند که سالمندان می توانند استفاده کنند.

 

چگونه انجمن های سالمندان به افزایش ارتباط منجر می شود؟

فرهنگ نقش مهمی در نحوه مواجهه با پیری و احساس انزوا و یا همراهی در سالمندان دارد. آیا جوامع سالمندی و جداسازی آن از کل جامعه انتخاب خود سالمندان است و یا ما آنها را مجبور به این کار کرده ایم؟ پاسخ به این سؤال مهم نیست، اهمیتی ندارد که فرد دوران سالمندی خود را کجا پشت سر می گذارد، بلکه مهم این است که بفهمیم جامعه چگونه می تواند به سالمندان کمک کند که در این دوران حساس با دیگران در ارتباط باقی بمانند.

 

چگونه قدرت جمعی جامعه می تواند به انزوا اجتماعی در سالمندان پایان دهد؟

بهترین راه برای پایان دادن به انزوای اجتماعی در سالمندان، اقدام جمعی به عنوان یک جامعه است. همه باید خود را به چالش بکشیم تا نسبت به انزوا سالمندان در جامعه اقدامی انجام دهیم. این کار چه شامل فعالیت به عنوان داوطلب در مرکز نگهداری از سالمندان باشد و یا دعوت یکی از سالمندان به شام، همگی باید در زمینه مبارزه با انزوای اجتماعی سالمندان اقداماتی انجام دهیم.


برچسب ها:
اشتراک

مطالب مشابه

غربالگری‌ها و واکسن‌های ضروری بعد از 50 سالگی

غربالگری‌ها و واکسن‌های ضروری بعد از 50 سالگی

برخی از افراد باور دارند که 50 سالگی به نوعی 30 سالگی جدید است. درک این موضوع در صورتی که همه تست های غربالگری و واکسن‌های مورد نیاز خود را دریافت نکنیم سخت است، بیشتر ما هم همینطور هستیم.

پایان دادن به انزوای اجتماعی در سالمندان

پایان دادن به انزوای اجتماعی در سالمندان

انزوا و تنهایی با انواع خطرات سلامتی مانند میزان بالای سکته قلبی، سکته مغزی، افسردگی، اضطراب و حتی مرگ زودرس ارتباط دارد. انزوای اجتماعی، به‌ویژه در میان سالمندان، به‌سرعت در حال تبدیل شدن به یک بیماری همه گیر است. با این حال تنهایی، برگشت پذیر است. اقداماتی وجود دارد که افراد و جوامع می توانند با انجام آنها به سالمندان کمک کنند احساس تنهایی نکنند.

10 باور غلط درباره خطر ابتلا به بیماری آلزایمر

10 باور غلط درباره خطر ابتلا به بیماری آلزایمر

نظرسنجی ها نشان می دهد هنگامی که افراد در مورد دوران سالمندی نگران می شوند، از دست دادن حافظه یا آلزایمر در بیشتر افراد بالای لیست قرار می گیرد - حتی بالاتر از نگرانی در مورد وضعیت مالی.

اقدامات مراقبتی پیشگیرانه در سالمندان را فراموش نکنید

اقدامات مراقبتی پیشگیرانه در سالمندان را فراموش نکنید

اکنون زمان مناسبی برای غافل شدن از وضعیت سلامت کلی مان نیست. ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی گزارش کرده اند که بسیاری از بیماران به منظور دریافت خدمات مراقبتی پیشگیرانه به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند. این کار می تواند آنها را در معرض خطر بسیاری از بیماری ها - از جمله عوارض جدی تر کووید 19 قرار دهد.

8 روش برای جلوگیری از کاهش شنوایی

8 روش برای جلوگیری از کاهش شنوایی

بسیاری از بزرگ‌سالان بعد از مدتی متوجه می‌شوند که برای شنیدن صدای تلویزیون باید صدای آن را بلند کنند و یا افراد برای صحبت کردن با شما باید بلندبلند صحبت کنند. دو علت رایج در از دست دادن شنوایی وجود دارد:

بیماری های قابل درمان توسط گفتار درمانی در منزل

بیماری های قابل درمان توسط گفتار درمانی در منزل

گفتاردرمانی بخشی مهم از پازل خدمات مراقبت های درمانی در منزل است که به بیماران کمک می کند استقلال و کیفیت زندگی خود را از چند جنبه بدست آورند. بیایید نگاهی به چند اختلال قابل درمان در گفتار درمانی در محیط منزل بیندازیم.

چگونه تشخیص دهیم خدمات درمان و مراقبت در منزل مناسب ما است؟

چگونه تشخیص دهیم خدمات درمان و مراقبت در منزل مناسب ما است؟

قرنطینه در منزل، فاصله‌گذاری اجتماعی و واقعیت های زندگی در دوران پاندمی به خصوص در خانواده هایی که دارای سالمند هستند و یا یکی از اعضای خانواده نیازهای مخصوصی دارد، بسیار سخت است، به همین دلیل شاید برخی از ما احساس نیاز به خدمات درمان و مراقبت در منزل داشته باشیم.

تغذیه مناسب در افراد دچار آلزایمر و زوال عقل یا دمانس

تغذیه مناسب در افراد دچار آلزایمر و زوال عقل یا دمانس

تغذیه مناسب در هر مرحله ای از زندگی حیاتی است اما با افزایش سن و در دوران سالمندی اهمیت بیشتری نیز پیدا می کند. بسیاری از سالمندان در تامین نیازهای تغذیه ای خود دچار چالش هستند اما در افراد مبتلا به زوال عقل رعایت اصول مناسب تغذیه به مراتب دشوار تر است.

خدمات رایج قابل ارائه به سالمندان در منزل

خدمات رایج قابل ارائه به سالمندان در منزل

خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان یک تحول عظیم در بخش بهداشت و درمان بوده است، به خصوص در دورانی که با بیماری همه‌گیر کووید 19 روبرو هستیم. سالمندان به طور فزاینده ای امنیت و آسایش در منزل را ترجیح می دهند.

علائم مشکلات قلبی در سالمندان که نباید نادیده گرفت

علائم مشکلات قلبی در سالمندان که نباید نادیده گرفت

سلامت قلب از اهمیت بالایی برخوردار است و همیشه باید سلامت قلب را در اولویت قرار دهید (برای خود و عزیزان سالمند)، اکنون زمان مناسبی برای توجه ویژه به این مقوله است. در اینجا برخی از علائم مشکلات قلبی اشاره شده است که نباید در سالمندان نادیده گرفته شود.

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

بهترین مقالات

همه مقالات
مرکز درمان در منزل آرون
تماس بگیرید
شروع مکالمه
یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید