تست کرونا در منزل تهران

نویسنده: تیم نویسندگان آرون
انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۹

تست کرونا در منزل تهران

تست کرونا در منزل. این آزمایش کووید 19 که آزمایش مولکولی نیز نامیده می شود، با استفاده از تکنیک آزمایشگاهی به نام واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR)، مواد ژنتیکی ویروس را تشخیص می دهد. یک نمونه مایع با وارد کردن یک سواب بلند در سوراخ بینی و نمونه گیری ترشحات و بزاق از پشت بینی یا انتهای گرفته می شود. بعد از تجزیه تحلیل در آزمایشگاه نتیجه آماده می شود و جواب آزمایش به فرد ارسال می شود. تست پی سی آر در صورتی که به درستی انجام شود بسیار دقیق است.

 

تست کرونا در منزل برای فهمیدن اینکه آیا فرد در حال حاضر به کرونا ویروس آلوده است یا خیر، ویروسی که باعث بیماری کووید 19 می شود (COVID-19) انجام می پذیرد. چنانچه به انجام تست کرونا در منزل تهران نیاز دارید، کافی است با شماره 02137873000 تماس بگیرید.

 

انواع تست کرونا

دو تست کرونا در منزل وجود دارد.

تست ویروسی یا تشخیصی: آزمایش ویروسی می تواند به شما بگوید که آیا در حال حاضر به ویروس کرونا مبتلا هستید یا خیر. این آزمایش با تجویز پزشک بر اساس علائم و دیگر عوامل صورت می گیرد.

در اوایل همه گیری، محققان پزشکی جانز هاپکینز یک آزمایش غربالگری ایجاد کردند که برای بررسی ویروس از آن به همراه انواع دیگر آزمایش های تشخیص ویروس استفاده می شود.

 

آزمایش آنتی بادی: آزمایش آنتی بادی می تواند نشان دهد که آیا قبلاً در معرض ویروس عامل کووید 19 بوده اید یا به آن آلوده شده اید و یا اینکه بدن شما برای دفاع از خود آنتی بادی ایجاد کرده است یا خیر. حداقل 12 روز پس از قرار گرفتن در معرض بدن لازم است تا آنتی بادی های کافی تولید شود تا در آزمایش نشان داده شود.

این آزمایش به دانشمندان کمک می کند تا اطلاعاتی را در مورد چگونگی مقابله سیستم ایمنی با کووید 19 در بیماران بهبود یافته جمع آوری کنند. ما هنوز نمی دانیم فردی با آزمایش آنتی بادی مثبت از آلوده شدن مجدد به ویروس در امان است یا خیر و یا تا چه مدت ممکن است این محافظت ادامه داشته باشد.

 

چه کسانی باید تست کرونا انجام دهند؟

پاسخ براساس بسیاری از عوامل از جمله علائم فرد، سابقه قرار گرفتن در معرض بیماری و عوامل خطر زمینه ای برای بیماری شدید متفاوت است.

 تست کرونا در منزل تهران

افرادی که علائم کووید 19 دارند

هرکسی که علائم ویروس کرونا دارد باید خود را قرنطینه کرده و برای تست کرونا در منزل با یک مرکز درمانی تماس بگیرد. بسیاری از افراد علائم خفیفی دارند و تشخیص اینکه آیا علائم ناشی از کووید 19 است یا خیر دشوار است چرا که بیماری های ویروسی تنفسی دیگر مانند آنفلوانزا در پاییز و زمستان علائم مشابهی ایجاد می کنند. تست کرونا می تواند برای فهمیدن اینکه علائم ناشی از کووید 19 است یا خیر مفید باشد بنابراین می توانید اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا از انتقال عفونت به دیگران جلوگیری کنید. نتایج آزمایش همچنین می تواند به شما کمک کند تا روش درمان مناسب را انتخاب کنید.

 

با ارائه دهنده خدمات درمانی صحبت کنید تا بدانید که چه توصیه هایی انجام می دهند. به یاد داشته باشید که بهتر است همواره در منزل بمانید، مگر اینکه شرایط تهدید کننده حیات داشته باشید که نیاز به تماس یا مراجعه به اورژانس داشته باشد، در خانه بمانید و قبل از مراجعه به یک مرکز درمانی یا آزمایشگاه، با پزشک تماس بگیرید تا در مورد علائم صحبت کنید. این کار به جلوگیری از شیوع ویروس کمک می کند.

 

جهت انجام تست کرونا در منزل تهران کافی است با شماره 02137873000 تماس بگیرید تا در اسرع وقت خدمت مورد نظر به شما ارائه شود.

طبق اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC)، در مناطقی که کیت آزمایش کم است، این گروه ها باید اولویت داشته باشند تا از نظر کووید 19 آزمایش شوند:

  • بیماران بستری در بیمارستان با علائم کووید 19
  • افرادی که در مراکز درمانی و اقامتگاه های گروهی مانند خانه های سالمندان کار می کنند.
  • نیروهای درمانی و خدماتی (تکنسین های فوریت های پزشکی، افسران پلیس، آتش نشانان و دیگران) که علائم کووید 19 دارند.
  • افرادی با علائم کووید 19 که در مراکز مراقبت طولانی مدت یا سایر مراکز زندگی گروهی از جمله زندان ها و پناهگاه ها زندگی می کنند.

سطح اولویت بعدی برای کسانی است که:

  • علائم کووید 19 مانند سرفه، تب و لرز، تنگی نفس یا دشواری در تنفس، درد عضلات یا بدن، گلو درد، از دست دادن چشایی یا بویایی، اسهال، سردرد، حالت تهوع یا استفراغ، گرفتگی یا آبریزش بینی را دارند
  • به دلیل نظارت بر بهداشت عمومی یا دلایل دیگر، برای آزمایش توسط پزشک یا مراکز بهداشت محلی توصیه شده اند.

 

افرادی که علائم کووید 19 ندارند

بسیاری از متخصصان بهداشت معتقدند که برای جلوگیری از شیوع ویروس، افراد بیشتری - از جمله افرادی که علائم ویروس را ندارند - باید تست کرونا انجام دهند. از آنجا که در دسترس بودن تجهیزات آزمایش در سراسر کشور متفاوت است، مراکز محلی ممکن است دستورالعمل های مختلفی توصیه کنند. پزشکان جانز هاپکینز برای افرادی که اخیراً در معرض فردی که کووید 19 دارد قرار گرفته اند، قرنطینه و آزمایش توصیه می کند. آزمایش دوره ای نیز برای افراد بدون علامت که در محیط های اجتماع پرخطر مانند مراکز مراقبت طولانی مدت زندگی می کنند، توصیه می شود.

 

افرادی که از کووید 19 بهبود یافته اند

به طور کلی، افراد در پایان بیماری کووید 19 نیازی به آزمایش ندارند. به محض اینکه پزشک به آنها توصیه کند انجام چنین کاری ایمن است، آنها می توانند از قرنطینه خود جلوگیری کنند. به طور کلی، عواملی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

  • 24 ساعت بدون تب (بدون مصرف داروهای ضد تب) بوده اید
  • حداقل 10 روز از ابتلا به علائم گذشته است
  • علائم شما در حال بهبود است

گاهی اوقات، بسته به شدت بیماری شما و به خطر افتادن سیستم ایمنی بدن، پزشک ممکن است مدت زمان بیشتری قرنطینه را توصیه کند. اگر می خواهید در یک مطالعه تحقیقاتی شرکت کنید، انجام آزمایش آنتی بادی پس از بهبودی به دانشمندان کمک می کند تا اطلاعاتی راجع به چگونگی تأثیر ویروس بر افراد و واکنش سیستم ایمنی بدن جمع آوری کنند.

 

آیا بعد از ابتلا به ویروس کرونا مصونیت ایجاد می شود؟

دانشمندان هنوز در تلاشند بفهمند که آیا آنتی بادی های ویروسی که باعث کووید 19 می شود از ابتلای مجدد افراد به این ویروس جلوگیری می کند یا خیر، در این صورت، چه مدت ممکن است شخص پس از بهبودی نسبت به ابتلای مجدد مصونیت داشته باشد. در صورت بروز دوباره علائم پس از بهبودی از کرونا، به اطلاعات بیشتری نیاز است تا بدانیم چه زمانی فرد باید دوباره آزمایش انجام دهد.

جهت انجام تست کرونا در منزل تهران کافی است با شماره 02137873000 تماس بگیرید تا در اسرع وقت خدمت مورد نظر به شما ارائه شود.

 تست کرونا در منزل

تست کرونا در منزل چگونه انجام می شود؟

قبل از انجام تست کرونا در منزل حتماً تمام اطلاعات و راهنمایی های لازم را از مرکز درمانی سوال کنید.

فرد نمونه گیر که نمونه گیری را انجام می دهد از ماسک و محافظ صورت استفاده می کند. او نمونه هایی از ترشحات تنفسی و بزاق را جمع آوری می کند.

برای جمع آوری نمونه، نمونه گیر یک سواب را در بینی و انتهای حلق قرار می دهد. ممکن است کمی ناخوشایند باشد اما فقط چند ثانیه طول می کشد. سپس نمونه ها طبق دستورالعمل بهداشتی بسته بندی شده و برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه ارسال می شوند.

در آزمایشگاه نمونه ها برای تشخیص وجود ویروس کرونا (SARS-CoV-2) آزمایش می شوند.

 

دریافت نتیجه تست کرونا در منزل چقدر طول می کشد؟

دریافت نتیجه تست ویروس کرونا ممکن است از یک ساعت تا چند روز طول بکشد. برخی مراکز که نمونه گیری آزمایش را در محل انجام می دهند. ممکن است لازم باشد نمونه ها را برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه بفرستند. اگر نتیجه آزمایش مثبت باشد، نتایج به شما گزارش می شود.

اگر آزمایش نشان دهد که به ویروس مبتلا شده اید، پزشک اقدامات مراقبتی و درمانی لازم که باید در مرحله بعدی انجام دهید را توصیه می کند. بیشتر موارد این بیماری خفیف است و می توان آن را در منزل کنترل و درمان کرد، جهت مطالعه در مورد نحوه درمان کرونا در منزل کلیک کنید.

 

تست کرونا در منزل تهران

جهت انجام تست کرونا در منزل تهران کافی است با شماره 02137873000 تماس بگیرید تا در اسرع وقت خدمت مورد نظر به شما ارائه شود.


برچسب ها:
اشتراک

مطالب مشابه

درمان کرونا در منزل

درمان کرونا در منزل

اکثر افرادی که به کرونا ویروس آلوده می شوند، یک بیماری خفیف یا بدون علامت را تجربه می کنند که در منزل قابل درمان است؛ بنابراین اگر علائم کرونا ویروس را تجربه کردید، برای درمان در منزل چه کارهایی می توان انجام داد؟

تست کرونا در منزل تهران

تست کرونا در منزل تهران

تست کرونا در منزل تهران برای فهمیدن اینکه آیا فرد در حال حاضر به کرونا ویروس آلوده است یا خیر، ویروسی که باعث بیماری کووید 19 می شود (COVID-19) انجام می پذیرد.

همه چیز در مورد ویروس جهش یافته کرونا

همه چیز در مورد ویروس جهش یافته کرونا

ویروس جهش یافته کرونا که B.1.1.7 نامیده می شود، اخیراً در جنوب شرقی انگلیس شیوع پیدا کرده است و دولت ها را وادار به وضع قوانین و محدودیت های سختگیرانه تر کرده است. اگرچه هنوز از تمام جزئیات اطلاع نداریم، اما کارشناسان به طور فزاینده ای اطمینان دارند که این کرونا جهش یافته راحت تر از گونه های دیگر منتقل می شود. در ادامه به همه چیزهایی که ما تاکنون در مورد کرونا جهش یافته می دانیم اشاره شده است.

آزمایش خون کرونا، تست آنتی بادی چیست؟

آزمایش خون کرونا، تست آنتی بادی چیست؟

حداقل دو نوع تست و آزمایش برای کرونا ویروس وجود دارد، یک آزمایش ویروسی و یک آزمایش آنتی بادی یا آزمایش خون کرونا. آزمایش ویروسی به دنبال شواهدی از ویروس کرونا در سیستم تنفسی شما است. آزمایش ویروسی مثبت به این معنی است که شما به کووید 19 مبتلا هستید. در این صورت ممکن است علائم عفونت را داشته باشید یا خیر.

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد ؟ سرفه، خستگی، درد عضلانی شایع تر هستند، اما از دست دادن توانایی چشایی یا بویایی در کرونا انگلیسی کمتر گزارش شده است.

عوارض جانبی واکسن کرونا

عوارض جانبی واکسن کرونا

شایعترین عوارض جانبی واکسن کرونا گزارش شده در پی واکسیناسیون کووید 19، درد در محل تزریق است. داده های آزمایشی نشان داده است که واکسن های فایزر و مدرنا ایمن بوده و به طور کلی به خوبی با بدن سازگار می شوند.

علائم کووید 19 خفیف و متوسط

علائم کووید 19 خفیف و متوسط

برخی از افراد مبتلا به کووید 19 بیماری خفیفی را با علائم اندک تجربه می کنند در حالی که برخی دیگر به شدت بیمار می شوند. اگرچه احتمالاً تا کنون در مورد علائم شدید بیماری چیزهای زیادی شنیده اید اما ممکن است از خود بپرسید که کووید 19 خفیف یا متوسط چگونه است.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک

ماسک نقش مهمی در محافظت از ما در برابر کرونا ویروس دارد و همه باید در مکان های عمومی از ماسک استفاده کنیم، بنابراین فرایگری نکاتی در مورد نحوه صحیح استفاده از ماسک از اهمیت زیادی برخوردار است.

واکسن روسی کرونا

واکسن روسی کرونا

واکسن روسی کرونا، اسپوتنیک وی (Sputnik V) اولین واکسن کرونا ویروس ثبت شده جهان است که بر پایه Vector آدنو ویروس انسانی است. واکسن روسی کرونا در حال حاضر در بیش از 30 کشور جهان تایید شده است.

حدود یک سوم افراد علائم کرونای طولانی دارند

حدود یک سوم افراد علائم کرونای طولانی دارند

تحقیقات جدید نشان می دهد، بسیاری از بیماران مبتلا به کووید 19 خفیف و متوسط ممکن است دچار علائم کرونای طولانی شوند و ماهها پس از از بین رفتن بیماری همچنان دچار علائم باشند.

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

بهترین مقالات

همه مقالات
مرکز درمان در منزل آرون
تماس بگیرید
شروع مکالمه
یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید