گزارش های اولیه در مورد کرونا امیکرون دلگرم کننده است

نویسنده: تیم نویسندگان آرون
انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۰

اگرچه سویه جدید کرونا که امیکرون نام دارد به سرعت در سراسر ایالات متحده و جهان در حال گسترش است، گزارش های اولیه نشان می دهد که ممکن است باعث بیماری خفیف تری نسبت به کرونا دلتا شود.

پزشکان در آفریقای جنوبی، جایی که این نوع در حال تبدیل شدن به سویه غالب ویروس کرونا است، گفته اند که میزان بستری در بیمارستان هنوز به طور چشمگیری افزایش نیافته است.

آنتونی فاوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، روز یکشنبه به شبکه سی‌ان‌ان گفت: «تاکنون به نظر نمی‌رسد شدت آن زیاد باشد». با این حال، دانشمندان قبل از نتیجه گیری قطعی به زمان و اطلاعات بیشتری نیاز دارند.

فاوچی هشدار داد: «اما باید قبل از اینکه مشخص شود شدت آن کمتر است یا اینکه بیماری شدیدی ایجاد نمی‌کند، مراقب باشیم.»

در صورت نیاز به خدمات پزشکی و درمان در منزل و همچنین ویزیت آنلاین پزشک عمومی و متخصص کافی ست با کارشناس ما به شماره 09026797779 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

سویه امیکرون در ایالات متحده

به گزارش واشنگتن پست، از صبح روز دوشنبه، نوع امیکرون در 17 ایالت شناسایی شده است. جورجیا، لوئیزیانا، میسوری و ویسکانسین آخرین ایالت هایی بودند که موارد ابتلا را تایید کردند. میانگین موارد در ایالات متحده در طول آخر هفته دوباره به بالای 100000 در روز رسید و احتمال دارد موارد افزایش یابد.

نوع دلتا همچنان گونه غالب ویروس کرونا در ایالات متحده است و 99 درصد موارد در این کشور را تشکیل می دهد و باعث افزایش بستری شدن در بیمارستان در ایالت های شمالی می شود.

بر اساس داده های CDC، روزانه بیش از 6800 پذیرش جدید در بیمارستان گزارش می شود. هر روز حدود 1100 مرگ گزارش می شود.

نوع امیکرون دارای ده ها جهش است که دانشمندان در حال مطالعه دقیق آنها هستند. می دانیم که امیکرون جهش های زیادی دارد، جهش های بیشتری نسبت به انواع قبلی. بسیاری از این جهش‌ها با قابلیت انتقال بیشتری همراه بوده‌اند، با فرار از برخی از درمان‌ها و به طور بالقوه فرار از برخی از مصونیت‌ها.

سیر همه‌گیری در 6 ماه آینده به این بستگی دارد که مردم چگونه با هم «بسیج شوند» تا واکسینه شوند و اقدامات احتیاطی ایمنی COVID-19 را رعایت کنند.

 کرونا امیکرون

امیکرون در سراسر جهان

به گزارش نیویورک تایمز، در کوتاه مدت، مقامات اروپایی در مورد افزایش موارد امیکرون در چندین کشور با نزدیک شدن به تعطیلات ابراز نگرانی کرده اند.

روز یکشنبه، بریتانیا و دانمارک موارد جدید بسیاری را تأیید کردند که نشان می‌دهد این نوع به طور گسترده گسترش یافته است. بریتانیا 246 مورد را گزارش کرد - تقریبا دو برابر کل در روز جمعه. دانمارک 183 مورد را گزارش کرده است که نسبت به روز جمعه سه برابر شده است.

بر اساس نقشه ای که توسط تایمز منتشر شده، نوع امیکرون حداقل در 50 کشور در سراسر جهان شناسایی شده است. مقامات بریتانیایی تاکنون به مردم گفته‌اند که برنامه‌های تعطیلات خود را ادامه دهند و واکسن‌های تقویتی دریافت کنند.

مقامات بهداشتی دانمارک گفتند که انتظار دارند نوع امیکرون به صورت محلی از طریق انتقال گسترش یابد. به گزارش تایمز، این نوع در میان افرادی که سفر نکرده اند یا با مسافران ارتباط داشته اند شناسایی شده است.

این روزنامه گزارش داد که سایر کشورهای اروپایی در روزهای اخیر محدودیت هایی را برای کاهش سرعت شیوع این نوع ویروس اعمال کرده اند. بلژیک از مردم خواسته است که از خانه کار کنند و دستور داد مدارس یک هفته زودتر برای کریسمس تعطیل شوند. ایتالیا افراد واکسینه نشده را از برخی فعالیت ها منع کرده است و ایرلند کلوپ های شبانه را بسته و تجمعات را محدود کرده است.

آلمان که به دلیل سابقه این کشور در اقتدارگرایی، در اجرای دستورات مردد بوده است، افراد واکسینه نشده را از فعالیت‌های عمومی متعدد منع کرده و برنامه‌هایی برای واکسیناسیون در سال آینده دارد.

با نزدیک شدن به تعطیلات، با سفر و جمع شدن افراد به صورت گروهی، موارد ابتلا همچنان افزایش خواهد یافت.

 کرونا امیکرون

امیکرون ژن های مشترک با کروناویروس سرماخوردگی دارد

بر اساس یک مطالعه، نوع امیکرون ممکن است کد ژنتیکی را از یک ویروس کرونای دیگر که باعث سرماخوردگی در انسان می شود، دریافت کرده باشد. این مطالعه هنوز مورد بررسی قرار نگرفته یا در یک مجله منتشر نشده است.

نویسندگان این مطالعه نوشتند که ماده ژنتیکی مشترک می تواند به این معنی باشد که امیکرون قابل انتقال تر است اما باعث بیماری خفیف تری نسبت به دیگر گونه های ویروس کرونا می شود.

محققان Nference، یک شرکت مستقر در ماساچوست که اطلاعات زیست پزشکی را تجزیه و تحلیل می کند، امیکرون را توالی یابی کردند و قطعه ای از کد ژنتیکی را پیدا کردند که در کرونا ویروس HCoV-229E یافت می شود که می تواند باعث سرماخوردگی شود. به گفته نویسندگان، این قطعه تاکنون در سایر انواع جدید کروناویروس شناسایی نشده است.

این روزنامه گزارش داد که محققان دریافته‌اند که SARS-CoV-2، که عامل بیماری موسوم به کووید-19 است، می‌تواند افرادی را که به سایر ویروس‌های کرونا نیز مبتلا شده‌اند، مبتلا کند. او گفت که سلول‌های ریه‌ها و دستگاه گوارش می‌توانند حاوی هر دو ویروس باشند که می‌تواند به یکی اجازه دهد تا مواد ژنتیکی را با دیگری به اشتراک بگذارد.

همانطور که یک ویروس تکامل می‌یابد تا قابل انتقال‌تر شود، معمولاً ویژگی‌هایی را که باعث بیماری شدید می‌شود از دست می‌دهد. اما در عین حال، دانشمندان به داده های بیشتری برای تجزیه و تحلیل نوع امیکرون نیاز دارند و مطمئناً می فهمند که در ماه های آینده چه چیزی را باید انتظار داشت.

در صورت نیاز به خدمات پزشکی و درمان در منزل و همچنین ویزیت آنلاین پزشک عمومی و متخصص کافی ست با کارشناس ما به شماره 09026797779 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

منبع


برچسب ها:
اشتراک

مطالب مشابه

درمان کرونا در منزل

درمان کرونا در منزل

اکثر افرادی که به کرونا ویروس آلوده می شوند، یک بیماری خفیف یا بدون علامت را تجربه می کنند که در منزل قابل درمان است؛ بنابراین اگر علائم کرونا ویروس را تجربه کردید، برای درمان در منزل چه کارهایی می توان انجام داد؟

تست کرونا در منزل تهران

تست کرونا در منزل تهران

تست کرونا در منزل تهران برای فهمیدن اینکه آیا فرد در حال حاضر به کرونا ویروس آلوده است یا خیر، ویروسی که باعث بیماری کووید 19 می شود (COVID-19) انجام می پذیرد.

همه چیز در مورد ویروس جهش یافته کرونا

همه چیز در مورد ویروس جهش یافته کرونا

ویروس جهش یافته کرونا که B.1.1.7 نامیده می شود، اخیراً در جنوب شرقی انگلیس شیوع پیدا کرده است و دولت ها را وادار به وضع قوانین و محدودیت های سختگیرانه تر کرده است. اگرچه هنوز از تمام جزئیات اطلاع نداریم، اما کارشناسان به طور فزاینده ای اطمینان دارند که این کرونا جهش یافته راحت تر از گونه های دیگر منتقل می شود. در ادامه به همه چیزهایی که ما تاکنون در مورد کرونا جهش یافته می دانیم اشاره شده است.

آزمایش خون کرونا، تست آنتی بادی چیست؟

آزمایش خون کرونا، تست آنتی بادی چیست؟

حداقل دو نوع تست و آزمایش برای کرونا ویروس وجود دارد، یک آزمایش ویروسی و یک آزمایش آنتی بادی یا آزمایش خون کرونا. آزمایش ویروسی به دنبال شواهدی از ویروس کرونا در سیستم تنفسی شما است. آزمایش ویروسی مثبت به این معنی است که شما به کووید 19 مبتلا هستید. در این صورت ممکن است علائم عفونت را داشته باشید یا خیر.

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد

کرونا انگلیسی چه علائمی دارد ؟ سرفه، خستگی، درد عضلانی شایع تر هستند، اما از دست دادن توانایی چشایی یا بویایی در کرونا انگلیسی کمتر گزارش شده است.

عوارض جانبی واکسن کرونا

عوارض جانبی واکسن کرونا

شایعترین عوارض جانبی واکسن کرونا گزارش شده در پی واکسیناسیون کووید 19، درد در محل تزریق است. داده های آزمایشی نشان داده است که واکسن های فایزر و مدرنا ایمن بوده و به طور کلی به خوبی با بدن سازگار می شوند.

علائم کووید 19 خفیف و متوسط

علائم کووید 19 خفیف و متوسط

برخی از افراد مبتلا به کووید 19 بیماری خفیفی را با علائم اندک تجربه می کنند در حالی که برخی دیگر به شدت بیمار می شوند. اگرچه احتمالاً تا کنون در مورد علائم شدید بیماری چیزهای زیادی شنیده اید اما ممکن است از خود بپرسید که کووید 19 خفیف یا متوسط چگونه است.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماسک

ماسک نقش مهمی در محافظت از ما در برابر کرونا ویروس دارد و همه باید در مکان های عمومی از ماسک استفاده کنیم، بنابراین فرایگری نکاتی در مورد نحوه صحیح استفاده از ماسک از اهمیت زیادی برخوردار است.

واکسن روسی کرونا

واکسن روسی کرونا

واکسن روسی کرونا، اسپوتنیک وی (Sputnik V) اولین واکسن کرونا ویروس ثبت شده جهان است که بر پایه Vector آدنو ویروس انسانی است. واکسن روسی کرونا در حال حاضر در بیش از 30 کشور جهان تایید شده است.

حدود یک سوم افراد علائم کرونای طولانی دارند

حدود یک سوم افراد علائم کرونای طولانی دارند

تحقیقات جدید نشان می دهد، بسیاری از بیماران مبتلا به کووید 19 خفیف و متوسط ممکن است دچار علائم کرونای طولانی شوند و ماهها پس از از بین رفتن بیماری همچنان دچار علائم باشند.

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

بهترین مقالات

همه مقالات
مرکز درمان در منزل آرون
تماس بگیرید
شروع مکالمه
یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید