علائم سرطان سینه در مردان چیست؟

نویسنده: تیم نویسندگان آرون
انتشار : ۲۰ آبان ۱۴۰۰

علائم سرطان سینه در مردان چیست؟ سرطان سینه در مردان نادر است اما این واقعیت وجود دارد که مردان نیز ممکن است به سرطان سینه مبتلا شوند. مردان مقدار کمی بافت سینه دارند و ممکن است سلول های سرطانی در آنها تشکیل شوند.

حتی با اینکه اکثر مردان احتمال ابتلا به این بیماری را ندارند باید از علائم آن آگاه باشید. به این ترتیب می توانید با پزشک خود در مورد علائم نگران کننده صحبت کنید و آنها می توانند آزمایشاتی را برای شما تجویز کنند تا متوجه شوند به سرطان سینه مبتلا هستید یا خیر.

در صورت نیاز به خدمات پزشکی و درمان در منزل و همچنین ویزیت آنلاین پزشک عمومی و متخصص کافی ست با کارشناس ما به شماره 09026797779 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

علائم احتمالی سرطان سینه در مردان چیست؟

علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:

توده

مردان مبتلا به سرطان سینه معمولاً یک یا چند مورد توده دارند. توده ها ممکن است روی سینه یا زیر بغل شما ظاهر شوند. این توده ها به احتمال زیاد بدون درد هستند.

تغییرات در سینه

ممکن است متوجه تغییر در اندازه یا شکل ناحیه سینه خود شوید.

تغییرات پوستی

قسمت هایی از سینه ممکن است به شکل موارد زیر به نظر برسد:

  • گودی، گاهی شبیه بافت پوست پرتقال
  • چروکیده شده، به معنای اینکه بافت سینه چین خورده یا چروکیده به نظر می رسد
  • پوسته پوسته شدن، قرمزی یا متورم

مشکلات در نوک پستان

نوک پستان ممکن است به سمت داخل بچرخد یا مایعی شفاف یا خونی از آن خارج شود. پوست اطراف آن (آرئولا) نیز ممکن است قرمز، متورم یا پوسته پوسته شود. به طور کلی، سرطان سینه علائم مشابهی را در مردان و زنان ایجاد می کند.

 علائم سرطان سینه در مردان

چه زمانی باید با دکتر تماس گرفت؟

در صورت مشاهده هر یک از علائم فوق فوراً تلفن را بردارید و با پزشک تماس بگیرید. اگر سرطان سینه باعث ایجاد علائم شده باشد، آزمایش‌ها می‌توانند به پزشک شما کمک کنند تا آن را زود تشخیص دهد و شانس شما را برای درمان موفقیت‌آمیز افزایش دهد. مردان مبتلا به این بیماری زمانی که سرطان آنها در مراحل پیشرفته است تشخیص داده می شوند که می تواند درمان آن را سخت تر کند.

بنابراین، اگر متوجه وجود توده‌ای در سینه‌تان یا هر علامت دیگری که نگرانتان می کند شدید، منتظر نباشید تا خود به خود از بین برود. با پزشک خود تماس بگیرید، حتی اگر احتمال ابتلا به سرطان سینه باعث ناراحتی و غمگینی شما شود چیزی برای خجالت وجود ندارد.

اگر در بستگان نزدیک شما کسی مبتلا به سرطان سینه است، به پزشک خود اطلاع دهید. سرطان سینه به صورت ژنتیکی منتقل می شود، بنابراین می تواند احتمال ابتلای شما را افزایش دهد.

اما به یاد داشته باشید داشتن یک یا چند مورد از علائم لزوماً به معنای ابتلا به سرطان سینه نیست. برای مردان معمول نیست که به این بیماری مبتلا شوند، به خصوص اگر زیر 60 سال داشته باشید. به طور کلی، کمتر از 1٪ از کل موارد سرطان سینه در مردان اتفاق می افتد.

سایر بیماری ها نیز ممکن است عامل علائم باشند. پزشک می تواند با اطمینان متوجه این موضوع شود.

 

چه چیز دیگری می تواند باعث علائم باشد؟

چندین مشکل و بیماری می تواند علائمی مانند علائم سرطان سینه در مردان ایجاد کند. بعضی از آنها عبارت هستند از:

ژنیکوماستی

این بیماری زمانی است که بافت سینه شما بزرگ یا متورم می شود. معمولاً به دلیل مشکلات هورمونی است. همچنین می تواند باعث رشد توده ای در زیر نوک سینه شما شود.

عفونت

عفونت می تواند منجر به التهاب دردناک یا چرکی (آبسه) شود. همچنین ممکن است باعث ایجاد تب شود.

لیپوم

لیپوم یک توده بیضی شکل است که از چربی ساخته شده است. به ندرت علائم دیگری را به همراه دارد.

سرطان سینه در مردان

هیپرپلازی استرومایی کاذب آنژیوماتوز (PASH)

این ضایعه غیر سرطانی (خوش خیم) پستان می تواند مانند یک توده کوچک باشد. در برخی موارد سینه را بزرگتر می کند.

گرانولر سل تومور

گرانولر سل تومور معمولاً خوش خیم است و اغلب به صورت یک توده منفرد و بدون درد ظاهر می شود.

Jogger’s nipple

اگر ورزش زیادی انجام می دهید که باعث ساییدگی پیراهن به سینه شما شود، می تواند نوک سینه های شما را تحریک کند و باعث درد، قرمزی یا خونریزی شود. این مشکل زمانی که هوا گرم و مرطوب است بیشتر دیده می شود.

ماستیت یا ورم پستان

این بیماری به معنای التهاب بافت سینه است. می تواند منجر به قرمزی، داغی، درد و تورم شود. عفونت می تواند باعث آن شود.

بثورات پوستی

بثورات پوستی ممکن است در هر جایی از بدن شما، از جمله قفسه سینه، ظاهر شوند. پوست آسیب دیده می تواند حساس، قرمز، پوسته پوسته یا دچار خارش شود. فقط چند مورد از مواردی که می تواند باعث ایجاد بثورات شود عبارتند از اگزما، عفونت های قارچی و کهیر.

در صورت نیاز به خدمات پزشکی و درمان در منزل و همچنین ویزیت آنلاین پزشک عمومی و متخصص کافی ست با کارشناس ما به شماره 09026797779 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

منبع


برچسب ها:
اشتراک

مطالب مشابه

مراحل سرطان ریه

مراحل سرطان ریه

احتمال این وجود دارد که شما به نوعی با کسی در خانواده خود که تحت تأثیر سرطان ریه قرار دارد باشید. در حقیقت ، این سرطان دومین نوع شایع در میان بزرگسالان است (پس از سرطان پوست).

علائم سرطان سینه در زنان چیست؟

علائم سرطان سینه در زنان چیست؟

علائم سرطان سینه در زنان چیست؟ سرطان سینه اغلب با داشتن توده در سینه در ارتباط است. با این حال، علائم سرطان سینه در زنان ممکن است بسته به نوع خاص سرطان سینه متفاوت باشد.

همه چیز در مورد سرطان خون

همه چیز در مورد سرطان خون

سرطان خون یا لوسمی چیست؟ لوسمی سرطان خون است که بر اثر افزایش تعداد گلبول های سفید در بدن ایجاد می شود. تعداد این گلبول های سفید خون از گلبول های قرمز و پلاکت ها که بدن به آنها نیاز دارد بیشتر می شود.

سرطان کیسه صفرا چیست؟

سرطان کیسه صفرا چیست؟

سرطان کیسه صفرا چیست؟ سرطان کیسه صفرا به معنی رشد غیر طبیعی سلول ها است که از کیسه صفرا آغاز می شود.

سرطان روده بزرگ چیست؟

سرطان روده بزرگ چیست؟

سرطان روده بزرگ چیست؟ سرطان روده بزرگ سرطانی است که از روده بزرگ یا راست روده شروع می شود. هر دوی این اندام ها در قسمت پایین دستگاه گوارش قرار دارند. راست روده در انتهای روده بزرگ قرار دارد.

سرطان سینه چیست؟ تشخیص، علائم، علت و پیشگیری از آن

سرطان سینه چیست؟ تشخیص، علائم، علت و پیشگیری از آن

سرطان سینه شایع ترین سرطان تهاجمی در زنان و دومین علت اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان پس از سرطان ریه است.

جراحی موس چیست؟

جراحی موس چیست؟

جراحی موس چیست؟ جراحی موس (Mohs) یک روش جراحی دقیق است که برای درمان سرطان پوست استفاده می شود. در جراحی موس، لایه های نازکی از پوست حاوی سرطان به تدریج برداشته می شوند.

سرطان استخوان چیست ؟

سرطان استخوان چیست ؟

سرطان استخوان چیست ؟ سرطان استخوان زمانی رخ می دهد که سلول های غیرمعمول به طور خارج از کنترل در استخوان رشد می کنند و بافت نرمال استخوان را از بین می برند.

سرطان مثانه، علائم، علت، انواع و نحوه پیشگیری

سرطان مثانه، علائم، علت، انواع و نحوه پیشگیری

سرطان مثانه یک نوع سرطان شایع است که از سلول های مثانه شروع می شود. مثانه یک عضو عضلانی توخالی در قسمت پایین شکم است که ادرار را ذخیره می کند.

سرطان رحم

سرطان رحم

سرطان رحم چیست؟ سرطان رحم زمانی رخ می دهد که سلول های غیر طبیعی در رحم ایجاد شده و بدون کنترل شروع به رشد می کنند.

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

بهترین مقالات

همه مقالات
مرکز درمان در منزل آرون
تماس بگیرید
شروع مکالمه
یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید